Balık Pulu Hastalığı Bitkisel Tedavi

iktiyozis-hastalığına-faydalı-bitkiler-nelerdir
Balık Pulu Hastalığı Belirtileri
10 Haziran 2016
iktiyozis-hastalığına-iyi-gelen-bitkiler
Cilt Döküntüleri İçin Şifalı Bitkiler
10 Haziran 2016

Balık Pulu Hastalığı Bitkisel Tedavi

iktiyozis-hastalığına-faydalı-gelen-bitkiler

iktiyozis-hastalığına-faydalı-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Balık Pulu Hastalığı Bitkisel Tedavi

Balık pulu hastalığı bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgi amaçlı yazılmış makale. Balık pulu hastalığı bitkisel tedavi yöntemleri için ulaşabilirsiniz. İşte balık pulu hastalığı bitkisel tedavisi için kullanılan başlıca bitkiler.

Balık Pulu Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Eşşek Otu : Anti bakteriyel ve iltihap giderici etkilere sahiptir. (kaynak:huzursayfasi com)

Buğday tohumu : İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildin kolajen ve elastikiyetini arttırır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Hindistan Cevizi Yağı : Hindistan cevizi yağı güzellik rutininize eklemeniz gereken doğal bir mucize. Peeling ( vücuttaki ölü derileri soyma işlemi) için de kullanabileceğiniz bu yağ ile pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. (kaynak: cnnturk com)

Hodan Yağı : Hodan yağı cildinizi sağlıklı tutabilmeniz için az bilinen bir sırdır. Bu doğal yağ sadece derinizi nemlendirmekle ve kuru ve hasarlı cildinizi yumuşatır. Aynı zamanda egzama ve atopik dermatit gibi kronik cilt rahatsızlıklarına sahip hastaları rahatlatır. (kaynak:onikibilgi com)

Keten Tohumu Yağı : Keten tohumu yağı içerisinde bulundurduğu yağ asidinin ciltte onarıcı ve iyileştirici etkisi bulunduğu bilinmektedir. Sedef hastalığı, kırmızı lekeler ve benzeri deri rahatsızlıkları keten tohumu yağında bulunan EFA’NIN antinflamatuar etkilerine fazla direnemeyerek kaybolurlar. (kaynak:ketentohumu gen tr)

Çörek otu : Çörek otu yağı ciltte oluşan çatlaklara karşı etkilidir. Çörek otu yağı ciltteki mantar ve egzama gibi oluşumlara karşı kullanılabilmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Kakao yağı : Tahriş olmuş cildi yatıştırıcı, kuru cildi nemlendiricidir. Besleyici özelliği ile cilt üzerindeki yaraların tedavi sürecini hızlandırmak için kullanılabilir. (kaynak:onikibilgi com)

Jojoba yağı : Jojoba yağları cilde esneklik ve nemini geri kazandırdığı için, cildi besleyici ve faydalı yağlardan bir tanesidir. Ayrıca jojoba adaptojen yani vücüt fonksiyonlarını dengeler. Genel olarak sağlık durumu üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip bitkiler arasında yer alır. (kaynak: hastaniye com)

Bir cevap yazın