Balık Pulu Hastalığı Belirtileri

iktiyozis-vulgaris-bitkisel-çözümleri
Balık Pulluluk Hastalığı ve Tedavisi
10 Haziran 2016
iktiyozis-hastalığına-faydalı-gelen-bitkiler
Balık Pulu Hastalığı Bitkisel Tedavi
10 Haziran 2016

Balık Pulu Hastalığı Belirtileri

iktiyozis-hastalığına-faydalı-bitkiler-nelerdir

iktiyozis-hastalığına-faydalı-bitkiler-nelerdir

Uzman Desteği Alın

Balık Pulu Hastalığı Belirtileri

Balık pulu hastalığı belirtileri hakkında bilgi amaçlı yazılmış makale. Balık pulu hastalığı belirtileri ve tedavi hakkında bilgi amaçlı makale. Balık pulu hastalığı belirtileri hakkında yazılmış makale bilgi amaçlıdır kesin tanı veya teşhis içermez. Kesin tanı veya teşhis uzman bir hekim tarafından konulmalıdır.

Balık Pulu Belirtileri

Balık pulu hastalığı ciddi biçimde kuru döküntülü deri ile kendini belli eder. Döküntüler küçüktür çok köşeli şekildedir ve renkleri beyaz ile kirli gri ve kahverengi arasında değişir. Derilerinin rengi daha koyu olan kişilerde genellikle daha koyu renkli döküntüler oluşur.

Balık pulu hastalığında döküntüler genellikle dirseklerde ve bacakların alt kısımlarında görülür. İncik kemikleri üzerinde özellikle kalın ve koyu renkli olabilir. Balık pulu hastalığı aynı zamanda kafa derisinin kuruyarak dökülmesine neden olur. Avuç içleri ile ayak tabanlarında derin acıyan çatlakların oluşmasına sebep olabilir. Çoğu balık pulu vakası hafif olsa da bazıları ciddi olabilir.

Semptomlar genellikle soğuk kuru ortamlarda kötüye gider. Belirgin hale gelir ve sıcak nemli ortamlarda iyileşme hatta tamamen çözüme kavuşma eğilimindedir.

Balık Pulu Hastalığı Kişisel Bakım

1 – Cildi yumuşatmak için uzun süre suda kalarak banyo yapın. Daha sonra kalınlaşan döküntülerden kurtulmak için lif kabağından yapılan süngerler gibi kaba dokulu bir süngerden yararlanın.

2 – Ek katı ve sıvı yağlar içeren hafif sabunlar seçin. Kuru deride özellikle tahriş edici olan deodorant ve antibakteriyel sabunlardan kaçının.

3 – Yıkama veya banyo işleminden sonra derinizi havlu ile hafifçe ve nazikçe kurulayın böylece nemin bir kısmının derinizde kalmasını sağlayın.

4 – Nemlendirici veya nemlendirici kremi cildiniz hala banyo nedeniyle ıslak veya nemli iken tatbik edin. Cildinizi nemli tutmaya yarayan kimyasallar olan üre veya propilen glikol içeren bir nemlendirici seçin. Vazelin başka bir iyi seçenektir. Vazelin sürülen alanları plastik bir sargıyla örterek vazelinin kıyafetlerinizi veya mobilyalarınızı lekelemesini önleyin.

Bir cevap yazın