Cilt Döküntüleri İçin Şifalı Bitkiler

iktiyozis-hastalığına-faydalı-gelen-bitkiler
Balık Pulu Hastalığı Bitkisel Tedavi
10 Haziran 2016
İktiyozis Vulgaris Tedavisi
İktiyozis Tedavisi
10 Haziran 2016

Cilt Döküntüleri İçin Şifalı Bitkiler

iktiyozis-hastalığına-iyi-gelen-bitkiler

iktiyozis-hastalığına-iyi-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Cilt Döküntüleri İçin Şifalı Bitkiler

Cilt döküntüleri için şifalı bitkiler nelerdir sorusuna yanıt vermek üzere yazılmış makale. Bu makalede yazılan bitkiler kaynak gösterilerek yazılmıştır. Bu bitkileri bir uzman tarafından hazırlanan kür olarak kullanmak bizce daha faydalı olacaktır. Cilt döküntüleri için şifalı bitkiler aşağıda yazılmıştır.

İşte O Şifalı Bitkiler

Eşşek Otu : Anti bakteriyel ve iltihap giderici etkilere sahiptir. (kaynak:huzursayfasi com)

Buğday tohumu : İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildin kolajen ve elastikiyetini arttırır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Hindistan Cevizi Yağı : Hindistan cevizi yağı güzellik rutininize eklemeniz gereken doğal bir mucize. Peeling ( vücuttaki ölü derileri soyma işlemi) için de kullanılır. Bu yağ ile pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. (kaynak: cnnturk com)

Hodan Yağı : Hodan yağı cildinizi sağlıklı tutabilmeniz için az bilinen bir sırdır. Bu doğal yağ sadece derinizi nemlendirir. Kuru ve hasarlı cildinizi yumuşatır. Aynı zamanda egzama ve atopik dermatit gibi kronik cilt rahatsızlıklarına sahip hastaları rahatlatır. (kaynak:onikibilgi com)

Keten Tohumu Yağı : Keten tohumu yağı içerisinde bulundurduğu yağ asidinin ciltte onarıcı ve iyileştirici etkisi bulunduğu bilinmektedir. Sedef hastalığı, kırmızı lekeler ve benzeri deri rahatsızlıkları yağında bulunan EFA’NIN antinflamatuar etkilerine fazla direnemeyerek kaybolurlar. (kaynak:ketentohumu gen tr)

Çörek otu : Çörek otu yağı ciltte oluşan çatlaklara karşı etkilidir. Çörek otu yağı ciltteki mantar ve egzama gibi oluşumlara karşı kullanılabilmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Kakao yağı : Tahriş olmuş cildi yatıştırıcı, kuru cildi nemlendirici ve besleyici özelliği vardır. Cilt üzerindeki yaraların tedavi sürecini hızlandırmak için kullanılabilir. (kaynak:onikibilgi com)

Jojoba yağı : Jojoba yağları cilde esneklik ve nemini geri kazandırdığı için, cildi besleyici ve faydalı yağlardan bir tanesidir. Ayrıca jojoba adaptojen yani vücüt fonksiyonlarını dengeler. Genel olarak sağlık durumu üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip bitkiler arasında yer alır. (kaynak: hastaniye com)

Cilt Döküntüleri İçin Şifalı Bitkiler için yazılmış makaleyi okudunuz. Cilt Döküntüleri İçin Şifalı Bitkiler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Cilt Döküntüleri İçin Şifalı Bitkiler ile üretilen ürünler için bize ulaşın.

Bir cevap yazın