Balık Pulu Hastalığı Nasıl Geçer

iktiyozis-hastalığına-faydalı-bitkiler-nelerdir
Balık Pulu Hastalığı için Tedavi
14 Şubat 2017
balık-pulu-hastalığına-faydalı-gelen-bitkiler
İktiyozis Vulgaris Bitkisel Tedavisi
24 Nisan 2017

Balık Pulu Hastalığı Nasıl Geçer

Uzman Desteği Alın

Balık Pulu Hastalığı Nasıl Geçer

Balık pulu hastalığı nasıl geçer, balık pulu hastalığı bitkisel tedavi, balık pulluluk nedenleri. Balık pulu hastalığı nasıl geçer sorusu hakkında.

Balık pulu hastalığı nasıl geçer sorusu hakkında bilgi amaçlı yazılmış makale. Balık pulu hastalığı nasıl geçer makalesinde İktiyozis halkarasında balık pulluluk olarak bilinen hastalık hakkında yazılmış bilgiler bulunmaktadır.

Öncelikle balık pulluluk hastalığı nedir kısaca ondan bahsedelim. Balık pulluluk bir cilt hastalığıdır. Modern tıpta yada geleneksel tıpta tamamen tedavisi yoktur. Nedeni genetik kökenli bir hastalık olmasıdır. Fakat kişiler bazı geliştirlmiş ürünleri kullanrak ve hayatlarında bazı şeylere dikkat ederek bu durum ile yaşamayı öğrenebilirler. Aynı zamanda hastalığıda kontrol altı alarak gündelik hayatlarına diğer kişiler gibi devam edebilirler. İşte size bazı bitkiler ve hayatınızda dikkat etmeniz gereken bazı durumlar.

Balık Pulu Hastalığına İyi Gelen Bitkiler

Buğday tohumu : İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildin kolajen ve elastikiyetini arttırır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Hindistan Cevizi Yağı : Hindistan cevizi yağı güzellik rutininize eklemeniz gereken doğal bir mucize. Peeling ( vücuttaki ölü derileri soyma işlemi) için de kullanabileceğiniz bu yağ ile pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. (kaynak: cnnturk com)

Eşşek Otu : Anti bakteriyel ve iltihap giderici etkilere sahiptir. (kaynak:huzursayfasi com)

Hodan Yağı : Hodan yağı cildinizi sağlıklı tutabilmeniz için az bilinen bir sırdır. Bu doğal yağ sadece derinizi nemlendirmektedir. Kuru ve hasarlı cildinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda egzama ve atopik dermatit gibi kronik cilt rahatsızlıklarına sahip hastaları rahatlatır. (kaynak:onikibilgi com)

Çörek otu : Çörek otu yağı ciltte oluşan çatlaklara karşı etkilidir. Çörek otu yağı ciltteki mantar ve egzama gibi oluşumlara karşı kullanılabilmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Kakao yağı : Tahriş olmuş cildi yatıştırıcı. Kuru cildi nemlendirici ve besleyici özelliği ile cilt üzerindeki yaraların tedavi sürecini hızlandırmak için kullanılabilir. (kaynak:onikibilgi com)

Jojoba yağı : Jojoba yağları cilde esneklik ve nemini geri kazandırdığı için, cildi besleyici ve faydalı yağlardan bir tanesidir. Ayrıca jojoba adaptojen yani vücüt fonksiyonlarını dengeler. Genel olarak sağlık durumu üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip bitkiler arasında yer alır. (kaynak: hastaniye com)

Keten Tohumu Yağı : Keten tohumu yağı içerisinde bulundurduğu yağ asidinin ciltte onarıcı ve iyileştirici etkisi bulunduğu bilinmektedir. Sedef hastalığı, kırmızı lekeler ve benzeri deri rahatsızlıkları keten tohumu yağında bulunan EFA’NIN antinflamatuar etkilerine fazla direnemeyerek kaybolurlar. (kaynak:ketentohumu gen tr)

Balık Pulu Hastaları için Kişisel Bakım Tiyoları

Balık pulluluk tedavisi için birinci ve en önemli adım kişisel bakıma çok dikkat edilmelidir. Unutulmaması gereken balık pulluluk tamamen tedavisi olan bir hastalık değildir. Balık pulluluk bu hastalıkla yaşamayı öğrenmelidirler. Balık pulluluk dikkat etmesi gereken husular şunlardır.

1 – Ek katı ve sıvı yağlar içeren hafif sabunlar seçin. Kuru deride özellikle tahriş edici olan deodorant ve antibakteriyel sabunlardan kaçının.

2 – Yıkama veya banyo işleminden sonra derinizi havlu ile hafifçe ve nazikçe kurulayın böylece nemin bir kısmının derinizde kalmasını sağlayın.

3 – Nemlendirici veya nemlendirici kremi cildiniz hala banyo nedeniyle ıslak veya nemli iken tatbik edin. Cildinizi nemli tutmaya yarayan kimyasallar olan üre veya propilen glikol içeren bir nemlendirici seçin. Vazelin başka bir iyi seçenektir. Vazelin sürülen alanları plastik bir sargıyla örterek vazelinin kıyafetlerinizi veya mobilyalarınızı lekelemesini önleyin.

4 – Cildi yumuşatmak için uzun süre suda kalarak banyo yapın. Daha sonra kalınlaşan döküntülerden kurtulmak için lif kabağından yapılan süngerler gibi kaba dokulu bir süngerden yararlanın.

İktiyozis Vulgaris Bitkisel Tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okudunuz. İktiyozis Vulgaris Bitkisel Tedavi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Bir cevap yazın